Porady Telemedyczne

Gdziekolwiek jesteś

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, która objęła niemal cały świat, porady telemedyczne stały się koniecznością. Telemedycyna nie jest jednak zupełną nowością.

Wybranie placówki, która jest już doświadczona w oferowaniu tego typu usług medycznych, daje gwarancję zadowolenia pacjenta z rezultatów konsultacji.

Nasze konsultacje Kontakt

Czym jest telemedycyna?

Porady telemedyczne to tylko jeden rodzaj usług telemedycznych, jednak bez wątpienia stanowią one najpopularniejszą formę konsultacji medycznej na odległość. Ogółem tego typu konsultacje mogą odbywać się nie tylko poprzez telefon, ale także poprzez chat lub w formie wideokonferencji z lekarzem. Inne formy telemedycyny to między innymi:

Kiedy korzystać z telemedycyny?

Wszystkie formy telemedycyny mają najczęściej charakter kontynuacyjny, co oznacza, że stanowią kontynuację spotkań medycznych, które odbyły się już osobiście. Wyjątek stanowią tutaj porady telemedyczne i konsultacje online, które mogą zostać nawiązane po raz pierwszy – jeśli jednak jest konieczność przeprowadzenia badań w celu postawienia trafnej diagnozy, należy stawić się w placówce osobiście.

Jakie formy porad są możliwe?

Na stronie Online Recepta można umówić się na:

Jak skorzystać z porady telemedycznej w Online Recepta?

Aby umówić się na poradę telemedyczną, należy wybrać interesujący pacjenta rodzaj konsultacji spośród sześciu możliwych. Rodzaje konsultacji są dostępne do wybrania po najechaniu kursorem na nagłówek na górze strony Online Recepta zatytułowany „Konsultacje lekarskie”. Wówczas rozwinie się lista możliwych konsultacji, z której należy wybrać tę, która najbardziej odpowiada potrzebom pacjenta. Po kliknięciu jednej z opcji należy następnie kliknąć niebieski baner z napisem „zamawiam”. Wówczas pojawi się strona z prośbą o dokonanie płatności. Po opłaceniu zamówienia można przejść do wypełniania formularza niezbędnego do postawienia diagnozy, wypisania e-recepty lub wystawienia e-zwolnienia przez lekarza. Dlatego jest niezwykle ważne, aby w formularzu podać wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytania. Jeśli coś będzie dla lekarza niejasne, nawiąże wówczas z pacjentem rozmowę telefoniczną i dopyta o różne symptomy choroby. W razie problemów pacjent może skorzystać z natychmiastowej pomocy online poprzez chat na stronie onlinerecepta.pl

wywiad lekarski

Wybierz interesującą Cię konsultację z menu i opłać ją

konsultacja

Wypełnij dokładnie formularz wywiadu lekarskiego. Odnośnik do niego pojawi się po opłacie oraz w wiadomości mail.

recepta

Na Twojego maila prześlemy e-receptę lub e-zwolnienie wraz z zaleceniami zdrowotnymi. Jeśli będzie brakować nam informacji, podejmiemy próbę kontaktu z Tobą.

Zapraszamy do odwiedzenia porównywarki stron usług telemedycznych

lekarzonline.co