Jakie tabletki przeciwbólowe na kręgosłup przedłużamy na receptę?

morfologia krwi

Ból kręgosłupa to często problem przewlekły, natomiast w innych przypadkach – nagły. W pierwszym przypadku warto skorzystać z usługi przedłużania leku na receptę, gdyż pozbawia ona konieczności ciągłego odbywania wizyt w gabinecie lekarskim. Natomiast w drugim przypadku konieczne jest jak najszybsze uśmierzenie bólu, co gwarantuje właśnie nasza usługa. Jakie tabletki na kręgosłup przedłużamy? Jakimi lekami łagodzi się ból kręgosłupa? Sprawdź!

Leki przeciwbólowe na ból kręgosłupa

Ból kręgosłupa może mieć różnorodne przyczyny. Źródło bólu powinno być czynnikiem decydującym podczas określania planu leczenia, oraz istotnym przy wyborze leków przeciwbólowych. Zalecamy, aby przed zażyciem jakiegokolwiek leku zawsze wcześniej skonsultować się z lekarzem, który podpowie najlepsze rozwiązania w danej sytuacji. Jako leki przeciwbólowe stosuje się czasami maści, niemniej wyższą skuteczność wykazują tabletki przeciwbólowe na kręgosłup. Najczęściej zalecane tabletki to NLPZ, czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Leki z grupy NLPZ działają jako inhibitory enzymu COX-2. Hamują syntezę tego enzymu, odpowiedzialnego za wywoływanie stanu zapalnego, który bezpośrednio wywołuje ból. Tym samym zażywanie tego typu tabletek przeciwbólowych na kręgosłup skutkuje redukcją nie tylko bólu, ale również stanu zapalnego. Do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych należą takie środki, jak:

 

 • ketoprofen,
 • diklofenak,
 • naproksen,
 • meloksykam,
 • nimesulid

Jak stosować leki na ból kręgosłupa?

Zarówno tabletki na ból kręgosłupa na receptę, jak i te dostępne bez niej, wymagają od pacjenta wcześniejszego przeczytania recepty. Należy sprawdzić maksymalną dozwoloną dawkę, a także sposób zażywania leku. W celu upewnienia się, że tabletki będą zażywane w sposób prawidłowy, warto skonsultować się ze specjalistą. Jeśli chodzi o tabletki na kręgosłup na receptę konsultacja taka jest obligatoryjna. Nie musisz jednak zapisywać się na wizytę do gabinetu lekarskiego – możesz też wybrać naszą usługę konsultacji internistycznej online, aby szybko otrzymać receptę na tabletki wraz z instrukcją ich zażywania.

Czy silne tabletki przeciwbólowe na kręgosłup dostępne są na receptę?

Wspomniane powyżej niesteroidowe leki przeciwzapalne w większości dostępne są bez recepty, niemniej jedynie w niewielkich dawkach. Przy mocniejszym bólu kręgosłupa potrzebne są natomiast silne środki, zawierające większe ilości substancji czynnej. Wśród nich znajduje się między innymi ketoprofen. Jednak tabletki na kręgosłup na receptę to nie tylko NLPZ w większych dawkach. To również preparaty zawierające inne substancje, takie jak:

 • tyzanidyna,
 • tramadol,*
 • kodeina*

W jaki jeszcze sposób można złagodzić ból kręgosłupa?

Odpowiednio dobrane tabletki przeciwbólowe na kręgosłup to sposób zarówno na doraźne, jak i długoterminowe łagodzenie bólu. Jednak czasami konieczne jest włączenie dodatkowych działań lub też zastąpienie tabletek innymi środkami. Pomocne są maści i kremy, które działają miejscowo. Dla szybszego dotarcia do źródła bólu stosuje się również zastrzyki przeciwbólowe.

Warto pamiętać, że aby pozbyć się bólu, najlepiej zlikwidować jego przyczynę. Bóle kręgosłupa mogą być efektem niewłaściwej postawy, uszkodzenia kręgów lub nerwów, zakażeń, nowotworów, naciągnięć mięśni, czy stresu. Jak widać przyczyn może być wiele i są one bardzo zróżnicowane.

Lista leków na kręgosłup dostępnych na receptę, które przedłużamy

Korzystając z naszych usług, masz możliwość odbycia konsultacji ze specjalistą, posiadającym prawo do wypisania każdego leku na receptę. Poniższa lista zawiera popularne, jednak jedynie przykładowe, a nie wszystkie tabletki na kręgosłup na receptę, które przedłużamy:

 • Ketonal forte,
 • Ultracod*
 • Poltram,*
 • Skudexa,*
 • Doreta,*
 • Sirdalud
 • Efferalgan Codeine*

 

Dowiedz się więcej na stronie: https://onlinerecepta.pl/product/przedluzenie-lekow-stalych/

*- Po przedstawieniu zaświadczenia od lekarza prowadzącego

Wykorzystujemy pliki cookies do personalizacji treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie.